Man of vrouw?

Geslacht herkennen

Vaak krijgen we de vraag hoe je kunt zien of een eekhoorn een man of een vrouw is. Bij veel dieren is dit inderdaad lastig te zien. Konijnen, vogels en veel reptielen verraden hun geslacht niet eenvoudig. Eekhoorns doen niet zo geheimzinnig. Het verschil tussen een man en een vrouw is erg duidelijk te zien. Wel is het daarvoor nodig dat je een blik kunt werpen op de onderkant van de eekhoorn. Meestal is dit het duidelijkst als de eekhoorn tegen het gaas zit.

 

Tamias sibiricus; Siberian Chipmunk (male); Boeroendoek (man)
Tamias sibiricus; Siberian Chipmunk (male); Boeroendoek (man)

 

Bij een vrouwtje zit de opening van het geslachtsorgaan bijna tegen de anus aan terwijl bij een man de opening op enige afstand zit. Bij een klein soort eekhoorn zoals de Tamiops Swinhoei of de Boeroendoek is dit ongeveer een centimeter bij de grotere soorten 1,5 tot 3 cm.